Svařovací stroje MMA

Polohovadlo vaši práci zjednoduší a svar bude rovnoměrný. Poskytuje profesionální výkon navzdory snadnému použití. Jednoduchost ovládání polohovadla neklade vysoké nároky na obsluhu. Prověřená a odolná konstrukce zajišťuje bezpečný provoz, dlouhou životnost a bezproblémový servis.

Svařovací proces MMA, označovaný také jako “obloukové” nebo “tyčové” svařování, je jedním z nejstarších postupů svařování a stále se běžně používá.

Jedná se o pomalý svařovací proces, který vyžaduje vysokou úroveň dovedností, ale lze jej použít na širokou škálu materiálů. Tyčové svařování je ideální pro svařování ve stísněných prostorech, protože přídavné elektrody lze ohýbat do tvaru pro snadnější přístup ke svařovanému materiálu.

Při ručním obloukovém svařování (MMA) se kolem přídavné elektrody používá tavidlo, které zajišťuje ochranný plyn, díky němuž se do roztaveného kovu nedostanou nečistoty. Tento proces je ideální pro venkovní prostředí, protože faktory jako vítr neodnášejí elektrodové plyny pryč, jako je tomu u svařování metodami TIG a MIG. MMA také zajišťuje vynikající penetraci a poskytuje svářeči přiměřenou kontrolu nad svařováním.

Jak bylo uvedeno výše, svařování “tyčové” nebo “obloukové” vyžaduje určitou úroveň dovednosti, aby bylo možné udržet konstantní dráhu, rychlost a vzdálenost oblouku, jak se elektroda vypaluje a zkracuje.

Jaký svařovací proces zvolit?


MMA

TIG

MIG

Úroveň vašich dovedností?

střední

vysoká

nízká

Bude potřeba ochranný plyn?

ne

ano

ano

Jaký typ materiálu svařujete?

ocel

nerezová ocel

odlitky

ocel, nerezová ocel a chromové slitiny (DC TIG), hliník a slitiny hořčíku (AC TIG)

ocel

nerezová ocel

hliník

Tloušťka materiálu?
Typické použití

potrubí a trubky,

konstrukční ocel,

tlakové nádoby,

údržba a opravy

výfuky z nerezové oceli,

rámy jízdních kol,

tenkostěnné potrubí a trubky,

kovové umění

plech,

trubky,

karoserie automobilů,

konstrukční ocel

Jak čistý svar potřebujete?

více rozstřiku

extrémně čistý

čistý / minimum rozstřiku

CZK Česká koruna
EUR Euro

Potřebujete poradit?

Sledujte nás

Ochrana pracovišť

Upínací nářadí

Svařovací stoly

Polohovadla

Svařovací stroje