Svařovací stroje TIG

Polohovadlo vaši práci zjednoduší a svar bude rovnoměrný. Poskytuje profesionální výkon navzdory snadnému použití. Jednoduchost ovládání polohovadla neklade vysoké nároky na obsluhu. Prověřená a odolná konstrukce zajišťuje bezpečný provoz, dlouhou životnost a bezproblémový servis.

Svařování wolframovým obloukem v plynu (GTAW), známé také jako svařování wolframem v inertním plynu (TIG), je obloukový svařovací proces, při kterém se k výrobě svaru používá nespotřební wolframová elektroda.

Oblast svaru a elektroda jsou chráněny před oxidací nebo jiným znečištěním atmosférou inertním ochranným plynem (argon nebo helium). Obvykle se používá přídavný kov, i když některé svary, známé jako autogenní svary nebo tavné svary, jej nevyžadují. Pokud se používá helium, jedná se o tzv. heliárové svařování. Svařovací zdroj s konstantním proudem vytváří elektrickou energii, která je vedena přes oblouk sloupcem vysoce ionizovaného plynu a kovových par známým jako plazma.

Svařování metodou TIG se nejčastěji používá ke svařování tenkých úseků nerezové oceli a neželezných kovů, jako je hliník, hořčík a slitiny mědi. Tento proces poskytuje operátorovi větší kontrolu nad svarem než konkurenční procesy, jako je svařování v ochranné atmosféře a svařování v plynovém oblouku, což umožňuje vytvářet pevnější a kvalitnější svary. Svařování metodou TIG je však poměrně složitější a náročnější na zvládnutí, a navíc je výrazně pomalejší než většina ostatních svařovacích technik. Příbuzný proces, plazmové obloukové svařování, používá poněkud odlišný svařovací hořák k vytvoření cílenějšího svařovacího oblouku a v důsledku toho je často automatizován.

Příslušenství pro svářečku

Jaký svařovací proces zvolit?


MMA

TIG

MIG

Úroveň vašich dovedností?

střední

vysoká

nízká

Bude potřeba ochranný plyn?

ne

ano

ano

Jaký typ materiálu svařujete?

ocel

nerezová ocel

odlitky

ocel, nerezová ocel a chromové slitiny (DC TIG), hliník a slitiny hořčíku (AC TIG)

ocel

nerezová ocel

hliník

Tloušťka materiálu?
Typické použití

potrubí a trubky,

konstrukční ocel,

tlakové nádoby,

údržba a opravy

výfuky z nerezové oceli,

rámy jízdních kol,

tenkostěnné potrubí a trubky,

kovové umění

plech,

trubky,

karoserie automobilů,

konstrukční ocel

Jak čistý svar potřebujete?

více rozstřiku

extrémně čistý

čistý / minimum rozstřiku

EUR Euro

Potřebujete poradit?

Sledujte nás

Ochrana pracovišť

Upínací nářadí

Svařovací stoly

Polohovadla

Svařovací stroje